Poczta kurier Wieruszów  zamów online

Poczta kurier Wieruszów zamów online

Październik 9, 2019 Wyłącz przez admin1977

Z powodu szybkiego tempa życia i większej popularności zakupów internetowych, coraz częściej korzystamy z usług firm kurierskich. Istniejące na rynku oferty zachęcają nas korzystnymi cenami i błyskawicznymi terminami dostarczenia. Nadawanie przesyłek z Poczta kurier Kutno zamów online może być dziecinnie łatwe i naprawdę może ulepszyć nam życie. Co warto wiedzieć o nadawaniu przesyłek przez firmę kurierską? Jakie są dobre strony takiego rozwiązania? A także jakie pomyłki zdarzają się przy nadawaniu przesyłek?

Poczta kurier Kutno zamów online

Małe przesyłki

zamów kuriera

Najczęściej wysyłane przesyłki, to takie o małych gabarytach. Chociaż dostarczenie ich samemu na pocztę być może nie jest, aż tak skomplikowane, jednak możliwość odbioru ich z naszego miejsca zamieszkania przez kuriera dużo upraszcza. Możemy oszczędzić przy tym czas i swoje nerwy, bo stanie w kolejkach na poczcie nigdy nie było przyjemne. Nadanie małej paczki to jedynie kilka etapów, po pierwsze trzeba złożyć zamówienie na kuriera, spakować pakunek zgodnie z wymaganiami i czekać aż Poczta kurier Kutno zamów online pojawi się pod naszym mieszkaniem.

Firma kurierska miasto może odebrać od nas przesyłkę już w tym samym dniu, jeżeli zrobiliśmy zamówienie przed południem, lub dnia następnego. Będzie mieć to znaczenie szczególnie gdy zależy nam na dostarczeniu przesyłki do odbiorcy na czas. Zwyczajowo termin dowiezienia przesyłki to 24 godziny w kolejnym dniu roboczym.

Wysyłka wielu paczek

Gdy jesteśmy małym przedsiębiorcą i wysyłamy wiele pakunków w ciągu miesiąca warto skorzystać z możliwości przesyłek hurtowych z firma kurierska miasto. Pozwala to ograniczyć formalności. Poza tym mamy wtedy możliwość wystawienia faktury zbiorczej pod koniec miesiąca.

Przy nadawaniu tylu pakunków na pewno dostrzeżemy również korzyść z odbierania ich przez kuriera w prost z naszego mieszkania. Dostarczenie ich za każdym razem do placówki pocztowej zajęło by wiele czasu i mogło wymagać od nas siły, szczególnie gdypakunki sporo ważą. Poza tym cena przesyłek hurtowych okazuje się korzystniejsza aniżeli opłata za każdą z paczek z osobna. Dlatego gdy musimy nadawać znaczące ilości przesyłek możemy skorzystać z możliwości przesyłek hurtowych.

Przewóz palet

A co w sytuacji, gdy produkt który chcemy przesłać zajmuje bardzo dużo przestrzeni oraz sporo waży? Rozsądnym wyjściem będzie wysłanie go na palecie. Firma kurierska miasto oferuje nam przewóz ładunku do 500 kg. Przesłanie palety nie różni się właściwie od nadania zwykłej przesyłki. Również musimy złożyć zamówienie, zapakować paczkę oraz umożliwić kurierowi odebranie. Z uwagi na wymiary paczki powinniśmy ułatwić dojazd dla samochodu ciężarowego do punktu przechowywania ładunku.

Warto pamiętać, że wyliczając wysokość pakunku oraz wagę powinniśmy doliczyć paletę. Standardowa euro-paleta ma wagę około 25 kg i liczy około 15 cm wysokości. Poza tym zrobione z drewna palety mogą zmienić swoją wagę pod wpływem wody, dlatego lepiej nie zbliżać się do granicznej masy paczki. Wybierając paletę na której nadamy produkty, dowiedzmy się czy będzie ona w zadowalającym stanie. Uszkodzona paleta nie może zapewniać właściwego zabezpieczenia i przedmioty na niej mogą ulec uszkodzeniu. Gdy okaże się, że paleta nie była cała w momencie wydania paczki, możemy mieć kłopoty z uzyskaniem zwrotu za straty.

Najczęstsze zasady nadawania przesyłek

Każda firma kurierska miasto może mieć własne wewnętrzne zasady dotyczące wymiarów, opakowania przesyłek i kontaktu z kurierem. Dlatego dobrze jest przeanalizować je przed złożeniem zamówienia. Najistotniejszą rzeczą przy przygotowywaniu przesyłki jest właściwe jej zabezpieczenie. Będzie to uzależnione od zawartości przesyłki i jej rozmiarów. W przypadku palet najczęściej wystarczy okręcenie jej folią lub unieruchomienie towaru odpowiednimi pasami. Mniejsze przesyłki z kruchą zawartością będą wymagały uszczelnienia, które będzie niwelowało pojawiające się wstrząsy. Oczywiście Poczta kurier Kutno zamów online stara się żeby wszystkie pakunki były traktowane z uwagą, jednak należy pamiętać, że podczas przewozu nasza przesyłka może się obracać lub być przyciśnięta przez inne pakunki.

Inną rzeczą o której wiele osób zapomina jest posiadanie listu przewozowego. Poczta kurier Kutno zamów online odbierając pakunek musi również ten dokument dostać ,więc jeśli nie wygenerowaliśmy go zawczasu, będziemy musieli to zrobić gdy kurier już czeka. W związku z tym wydłużamy czas odbioru przesyłki i w skali całego dnia, może okazać się, że pracownik firmy kurierskiej nie da rady do kogoś dojechać. Dlatego należy myśleć nie tylko o sobie, ale także o innych korzystających z oferty Poczta kurier Kutno zamów online .

Zobacz również poczta Kurier